E-mail: kontakt@badaniaprenatalne-koszalin.pl | Telefon: 660 622 502

Dna płodowe

W PAŻDZIERNIKU I LISTOPADZIE OBNIŻAMY CENĘ ZA TESTY DNA PŁODOWEGO Z KRWI MATKI             ( NIFTY ). 


Testy
HARMONY, NIFTY , IONA, SANCO  to nieinwazyjne genetyczne testy prenatalne wykrywajace fragmenty DNA płodu uwalniane do krwi matki .
Pozwalaja one na wykrycie trzech zespołów genetycznych ( tj. zespołu Downa , Edwardsa ,Patau'a) już od 10 tygodnia ciąży .

Czułość tego testu wynosi 99% a wynik badania pacjentka otrzymuje do 10 dni roboczych.

Testy te są opracowywane  na  bazie wysokospecjalistycznej techniki diagnostycznej  , stąd bardzo wysoka cena  badania .

Nasz ośrodek wysyła surowice pacjentek do ośrodkow w USA ,Hongkongu i Polsce . Nie stwierdzono jak dotąd wyższości ktoregoś z tych testow.  

Ogólnie rzecz biorąc sugerujemy wykonanie tego testu tylko w wybranych przypadkach:

- jeśli pacjentka "spóźni się " z wykonaniem badania standardowego i zgłosi sie do nas po 14 tygodniu ( możemy go wykonać nawet w 20 tygodniu ciąży)
- jeśli pacjentka posiada przeciwskazania do diagnostyki inwazyjnej( np. poronienie zagrazające , zakażenie wirusem HIV ) przy wskazaniach do jej przeprowadzenia.

- jeśli wynik przesiewowego badania prenatalnego wskazuje na podwyższone ryzyko trisomii.

Należy jednak pamiętać , że test DNA płodowego jest testem przesiewowym a nie diagnostycznym oraz  że nie wykrywa on wystąpienia wszystkich zaburzeń chromosomowych płodu .

Z testem tym w medycynie są wiązane bardzo duże nadzieje i prawdopodobnie w przyszłości stanie się on standardem w badaniu genetycznym płodu .