E-mail: kontakt@badaniaprenatalne-koszalin.pl | Telefon: 660 622 502

Dla lekarzy


Witamy na naszej stronie internetowej.
Mamy nadzieję, że dotarł do Państwa nasz list intencyjny w którym zawarliśmy podstawowe informacje oraz wyraziliśmy nadzieję na chęć współpracy z naszym ośrodkiem z Państwa strony.

Dalsze etapy naszego rozwoju będziemy uzależniać od Państwa sugestii oraz zapotrzebowania rynku medycznego.  

W dniu dzisiejszym pozostajemy przede wszystkim pracownią diagnostyki prenatalnej pierwszego trymestru. Wykonujemy również badania konsultacyjne drugiego trymestru oraz badania dopplerowskie matki i płodu.

Obecnie wykonujemy również badania inwazyjne (amniopunkcja) oraz kalkulujemy ryzyko wystąpienia nadciśnienia indukowanego ciążą i jego powikłań.  

W kwestii czysto technicznej - prosimy o kierowanie pacjentek do rejestracji na ul. Nowowiejskiego 7 (obowiązkowe skierowanie pisemne lekarza ginekologa z ośrodka mającego kontrakt z NFZ tylko dla pacjentek objętych programem profilaktycznym NFZ). Optymalny czas zgłoszenia się do rejestracji to 9-10 Hbd (w tym czasie występuje optymalna wiarygodność testu podwójnego).

W trakcie rejestracji pacjentce zostanie wystawione skierowanie na badanie biochemiczne krwi. (Z tym skierowaniem pacjentka zgłasza się do punktu pobrań w laboratorium przy ul. Szpitalnej 2 - budynek Polikliniki). Jednocześnie pacjentka zostanie umówiona na konkretny termin na badanie prenatalne USG i komputerowe szacowanie ryzyka wg FMF.

Zależy nam bardzo, żeby pacjentki po badaniu mogły być wyczerpująco poinformowane o zasadach badania, miały omówiony jego wynik oraz mogły zadać ewentualne pytania. Z doświadczenia wiemy, że największą "bolączką" dotychczasowych badań w odległych ośrodkach był brak zrozumienia badania i interpretacji wyniku przez kobiety wynikający z faktu, że pacjentka miała pobieraną krew po badaniu USG i otrzymywała wynik po 2 tygodniach pocztą.
Badania odbywają się oczywiście między 11 a 13/6 tygodniem ciąży, tym niemniej w miarę możliwości preferujemy okres około 13 Hbd.

Dla pacjentek spoza Koszalina które nie mogłyby zgłosić się na badanie dwukrotnie (tj 9-10 hbd pobranie krwi, 12-13 Hbd badanie USG) istnieje możliwość wykonania badania " jednorazowo".
Po telefonicznej rejestracji ciężarna ma najpierw wykonane badanie USG i bezpośrednio po nim jest kierowana do punktu pobrań. W tym przypadku wynik otrzymuje pocztą , jednocześnie telefonicznie jest informowana o wyniku.

Dla pacjentek które "spóźniły się" na badanie prenatalne w rekomendowanym terminie , tj po 14 Hbd oferujemy możliwość wykonania testu DNA płodowego (test wolnego DNA płodowego ).

Na wszelkie pytania z Państwa strony chętnie odpowiemy bezpośrednio telefonicznie ( Jacek Domarańczyk - tel 604579246 , Andrzej Czyrniański - tel 501624864, Aleksander Smulski tel. 881400807 , Marcin Błaszczyk tel. 666 732 981).
Bylibyśmy również wdzięczni za wszelkie sugestie mogące usprawnić naszą prace aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku medycznego co slużyło by dobru naszych pacjentek.
Jeszcze raz zachęcamy do współpracy.

Jacek Domarańczyk, Andrzej Czyrniański, Aleksander Smulski, Marcin Błaszczyk

skierowanie na badania prenatalne druk A5 skierowanie na badania prenatalne druk A5